UR & KLOCKOR / Väggur / Väggur 8124265
*
nr 812 4265
Väggur
Kling, Gefle, bemålat, höjd: 36
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 20:05:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 20:04:12
1
Vinnande bud
4/3 12:33:17
2
150 kr
4/3 12:33:29
2
250 kr
4/3 12:33:41
2
350 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat gefle kling klocka svensk keramik svenska keramiker väggklocka väggur
-
5421 Lodur
höjd: 110 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:31
-
5407 Väggpendyl
1890-tal. Höjd: 120 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
5138 Väggur
Denier, metall, Louis XVI-stil, 43x20 cm, nyckel
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:22
*
Väggur
nr 812 4265
Väggur
Kling, Gefle, bemålat, höjd: 36
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 20:04:12 | 1 | Vinnande bud |
4/3 12:33:17 | 2 | 150 kr |
4/3 12:33:29 | 2 | 250 kr |
4/3 12:33:41 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat gefle kling klocka svensk keramik svenska keramiker väggklocka väggur
-
5421 Lodur
höjd: 110 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:31 -
5407 Väggpendyl
1890-tal. Höjd: 120 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43 -
5138 Väggur
Denier, metall, Louis XVI-stil, 43x20 cm, nyckel
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:22